TYDZIEŃ MODLITWY 2019
29-10-2019Aktualności
Drodzy w Chrystusie !
Rozpoczynamy Ogólnoświatowy Tydzień Modlitw. Pragnę zaprosić całą Bożą rodzinę do wspólnych modlitw, które rozpoczynają się od soboty 2 listopada, a potrwają do 9 listopada. Każdego dnia powinniśmy spotykać się na wspólnych modlitwach i lekturze odczytów biblijnych przygotowanych na poszczególne dni.
Jest to dla nas wielkim przywilejem, a jednocześnie duchowym przeżyciem, gdy możemy uczestniczyć w nabożeństwach modlitewnych. Nie musimy się do tego przekonywać i zachęcać, ponieważ w każdym z nas jest głębokie pragnienie doświadczania stałej łączności z Bogiem. Rozmawiając z Bogiem w modlitwie i dziękując za Jego odpowiedzi przeżyjemy prawdziwą radość. Kiedy Bóg chce błogosławić swój lud, najpierw pobudza go do  modlitwy. Przygotowane odczyty modlitewne są bardzo inspirujące. Zwracają uwagę na Biblię, jako szczególny podręcznik duchowy, głos Boży, nauki Boże, które są przekazane przez poszczególne osoby. Marcin Luter powiedział: „Dobra modlitwa, to dobre studiowanie Biblii.” Nie można oddzielić jednego od drugiego.
W odczytach modlitewnych uwaga jest skupiona na prorokach, jako Bożych posłańcach. Szczególnie podkreślona jest rola E.G.White, jako Bożego proroka na czas końca. Podane są zasady studiowania i interpretowania Pisma Świętego. Pamiętajmy, że „modlitwa to przyjaźń z Bogiem”. To nie pełen próśb monolog, ale prawdziwy dialog. Powinny one zawierać pięć elementów: uwielbienie, wyznawanie, prośby, wstawiennictwo i dziękczynienie. W książce „Droga do Chrystusa” E.G.White napisała:  „Modlitwa jest otwarciem serca przed Bogiem jak przed przyjacielem.”
Drodzy, zwracam się z prośbą o kontynuację modlitw w niezwykle ważnych intencjach. Nie chciałbym, żeby te wspólne modlitwy skończyły się wraz  zakończeniem Tygodnia Modlitw. Po zakończeniu Tygodnia Modlitw pragnę Was, Drodzy, zaprosić do kontynuowanie modlitw każdego dnia, w  godzinach  od: 21:00 do 22:00. Podaję również wspólne cele, o które jako Polski Kościół pragniemy się modlić aż do skutku:
  1. Napełnienie Duchem Świętym wyznawców.
  2. Poruszenie przez Ducha Świętego polskiego narodu.
  3. Zainspirowanie młodych osób do studiów teologicznych w WSTH, a następnie do służby pastoralnej.
Jednocześnie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w poście w sobotę na zakończenie Tygodnia Modlitw. Tak wiele może się zmienić na lepsze, gdy będziemy jako Boży lud złączeni w modlitwie. E.G.White napisała: „Nasz Ojciec czeka na sposobność zesłania nam w pełni swych błogosławieństw.”
Pozdrawiam
Ryszard Jankowski

Do pobrania:

0