20mln
Jesteśmy ludźmi, którzy wierzą w Boga i żyją nadzieją na rychłe przyjście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jesteśmy chrześcijanami skupionymi wokół 20-milionowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Poniżej znajdziesz odpowiedzi, które pomogą Ci poznać nas lepiej. 
Jeżeli poniżej nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, napisz do nas: lodz@adwent.pl

    Jak wygląda nabożeństwo?

Spotykamy się w każdą sobotę. Nabożeństwo to wyjątkowy czas na uwielbienie Boga. Wspólnie modlimy się, czytamy, studiujemy i słuchamy przemów opartych o Pismo Święte oraz śpiewamy pieśni. Jest to radosny czas relacji z Bogiem oraz z uczestnikami nabożeństwa.
Sobotnie nabożeństwo składa się z kilku części.
9.30 – Rozpoczęcie nabożeństwa.
9.40 – Studium Biblii w małych grupach, na podstawie kwartalnika “Lekcje Biblijne”. Zobacz więcej: Kliknij tutaj 
10.30 – Refleksja ewangelizacyjna, czas doświadczeń 
10.50 – Przerwa
11.00 – Kazanie Słowa Bożego
12.00 – Zakończenie nabożeństwa

  Czy każdy może przyjść na nabożeństwo?

Tak, nasze nabożeństwa oraz programy są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na przekonania czy przynależność religijną. Zapraszamy!

  Co z moimi dziećmi podczas nabożeństwa?

Dla dzieci przygotowywany jest dedykowany program. Spotykamy się w dwóch grupach: dzieci młodszych (5-9 lat) oraz starszych (10-14 lat). Podczas zajęć najmłodsi mają szansę bawić się, śpiewać, grać, modlić się i przede wszystkim poznawać historie Biblijne przedstawiane w ciekawy sposób. Nasza kadra dokłada wszelkich starań, aby wszystkie dzieci czuły się bezpiecznie, komfortowo i spędzały dobry czas. 

  Gdzie zaparkować?

Na dziedzińcu naszego Kościoła są bezpłatne miejsca parkingowe.

  Jak dojechać?

Znajdziesz nas w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 67. Sprawdź jak dojechać na mapach Google: 

Jeżeli korzystasz z komunikacji miejskiej, to skorzystaj z pomocy strony internetowej www.jakdojade.pl/lodz

  Jak ubrać się na nabożeństwo?

Jesteśmy otwartymi ludźmi, tworzymy różnorodną grupę osób. Nie posiadamy żadnych ustalonych norm dot. ubioru (dress code). Zależy nam, aby każdy w naszej społeczności czuł się komfortowo i dobrze – także ze względu na noszony przez siebie strój. Przychodząc do naszego kościoła na nabożeństwo lub inny program, możesz się jednak spodziewać wielu osób, ubranych nieco bardziej elegancko (mężczyźni w garniturach lub marynarkach, kobiety w spódnicach lub sukienkach). Dążymy do tego, aby nasz ubiór charakteryzował się skromnością, prostotą i czystością.

  Skąd mogę się dowiedzieć o organizowanych wydarzeniach?

Śledź naszą stronę www.lodz.adwent.pl którą na bieżąco aktualizujemy. Jesteśmy także na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich bieżących aktywnościach www.facebook.com/lodz.adwent. Znajdziesz nas także na YouTube, gdzie są archiwalne nagrania z poprzednich programów i nabożeństw, a w każdą sobotę prowadzimy transmisję na żywo z nabożeństwa www.youtube.com/adwentyscilodz

  Czy Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest sektą?

Nie. Jesteśmy oficjalnie zarejestrowanym chrześcijańskim związkiem wyznaniowym. Jako jeden z 15 Kościołów (w tym Kościół katolicki) nasza działalność jest uregulowana specjalnym prawem – jest to Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy więc w pełni legalną instytucją.
Pobierz ustawę ze strony Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

  W co wierzą Adwentyści?

Nasze zasady wiary znajdziesz tutaj: lodz.adwent.pl/zasady-wiary/

  Potrzebuję pomocy. Co mam zrobić?

Chętnie Ci pomożemy. Przy naszym zborze działa punkt oficjalnie zarejestrowanej organizacji pożytku publicznego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wszystkie nasze akcje pomocowe przeprowadzane są za ich pośrednictwem. Dzięki temu rozliczamy się z każdego grosza od ofiarodawców, a pomagamy tylko tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują. Skontaktuj się z nami, jeżeli będziemy mogli Ci pomóc – z przyjemnością to uczynimy: lodz@adwent.pl