KONTROWERSYJNA KSIĘGA

Ta księga, Biblia, zawsze wywoływała wiele emocji, stwarzała wiele problemów. Ludzie byli więzieni za jej czytanie i paleni za jej tłumaczenie. Bywała zakazywana i palona w krajach, w których bano się jej wpływu.
Przez siedemdziesiąt lat istnienia Związku Radzieckiego istniała potajemna sieć kolporterów, którzy przemycali Pismo Święte za żelazną kurtynę. Złapani, często znikali bez śladu. Wtedy ich przerwaną pracę kontynuowali inni mężczyźni i inne kobiety. Po upadku komunistycznego imperium okazało się, że ta Boża księga podtrzymywała wiarę wśród milionów chrześcijan, mimo ...
Więcej
0

KTO MNIE WEPCHNĄŁ?

Pewien bardzo bogaty człowiek lubił wydawać dużo pieniędzy na imprezy w swojej posiadłości. Znajdował się tam olbrzymi basen, a w nim pływał rekin. Pewnego wieczoru, podczas uczty, gdy panowie już sobie dobrze podpili, rzucił im wyzwanie:
  • Ten, kto wskoczy do basenu i przepłynie go, a rekin go nie dopadnie, dostanie połowę moich posiadłości albo połowę moich pieniędzy, albo oddam mu rękę mojej pięknej córki.
Nagle wszyscy usłyszeli plusk wody i zobaczyli mężczyznę, który ze wszystkich sił płynął w kierunku brzegu. Z wielkim ...
Więcej
0

JAK STALIŚMY SIĘ BOGACI?

O skąpych chrześcijanach, szczęśliwych biedakach i prawdziwym bogactwie.
Nigdy nie zapomnę 1964 roku. Miałam wtedy 14 lat, moja młodsza siostra Osja miała 12, a starsza Darlin – 16. Mieszkałyśmy z mamą i cała nasza czwórka nauczyła się nieźle zadowalać się małym. Ojciec umarł pięć lat wcześniej, zostawiając mamę z siedmiorgiem dzieći i zupełnie bez środków do życia. Do 1964 roku najstarsze siostry wyszły za mąż, a bracia wyjechali.
Nasz pastor ogłosił, że zbór będzie zbierał szczególne dary dla pewnej biednej rodziny. ...
Więcej
0

TEOLOGIA OSTATNIEGO POKOLENIA

Odpowiedź Przewodniczącego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pastora Teda Wilsona na pytanie dotyczące „teologii ostatniego pokolenia” (ang. Last Generation Theology – nazywana w skrócie LGT), opublikowana na jego profilu na Facebooku:
Pastor Ted Wilson, 18 grudnia 2015.
Dziś mamy rozbudowany post dotyczący pytań i odpowiedzi. Zazwyczaj staram się odpowiedzieć na trzy pytania w każdym poście, ale dzisiaj odpowiem tylko na jedno. To pytanie zadawano podczas otwartego spotkania Adwentystycznego Towarzystwa Studiów Religijnych (ASRS) oraz Adwentystycznego Towarzystwa Teologicznego (ATS) w zeszłym miesiącu w Atlancie ...
Więcej
0

SYNAJ – GÓRA GROZY CZY ŁASKI?

Góra Synaj to miejsce najbardziej przerażającej teofanii ze wszystkich zapisanych w Biblii! Dlaczego miłujący Bóg maluje taki autoportret przed oczami Izraelitów, których wyzwolił z niewoli?
Zaledwie trzy miesiące przed objawieniem się Boga na górze Synaj Izraelici dokonali szalonej ucieczki dla ratowania swego życia. Od wielu pokoleń byli niewolnikami w Egipcie. Nadeszła jednak pora, gdy pod osłoną ciemności stali się ogromnym tłumem wyzwolonych. Zostawili za sobą spustoszony kraj i przeszli przez Morze Czerwone, które rozstąpiło się przed nimi, a ścigające ich wojsko ...
Więcej
0

BÓG EGZEKUTOR?

Jak pogodzić biblijne sprawozdania z nadnaturalnych egzekucji z obrazem Boga, który cierpliwie czeka na swoje dzieci, pragnąc zdobyć nasze serca?
24 stycznia 1989 roku blady 42-letni absolwent uczelni prawniczej, ubrany w błękitną koszulę i niebieskie spodnie, wszedł do pomieszczenia, w którym znajdował się ?tylko jeden mebel. Głowa i prawa noga mężczyzny zostały wcześniej ogolone.
Z wyrazem przerażenia malującym się na twarzy przeszedł przez pokój i usiadł na prostym, drewnianym krześle. Osoby asystujące przypięły pasy i klamry, które miały za zadanie utrzymać ...
Więcej
0

POSŁAŃCY BOGA

Aniołowie odwiedzili kiedyś Abrahama. Wyprowadzili Lota z rodziną z Sodomy. Uwolnili z więzienia apostoła Piotra. Aniołowie i dziś pomagają ludziom.
Słowo anioł pojawia się w Piśmie Świętym ponad trzysta razy! Ale takie doświadczenia – interwencje i wizyty aniołów – nie są domeną czasów biblijnych. Wśród nas też żyją ludzie, którzy spotkali posłańców Boga. Oto ich historie.
Jim Hartwick
W wakacje z przyjacielem sprzedawaliśmy literaturę chrześcijańską w okolicach miasta Fresno w stanie Kalifornia. Wielu zainteresowanych kupnem książek prosiło, aby przyjść do nich następnego dnia. ...
Więcej
0

COŚ WIĘCEJ NIŻ “PRZYJECHALI, ZBUDOWALI, POJECHALI”

Rozmowa z Grzegorzem Wąchockim, który po raz czwarty wyjeżdża na misję. Pomagał budować szkołę w sierocińcu w Indiach i wieżę ciśnień w ośrodku w Tanzanii. Na Zanzibarze będzie budował nowy kościół i szkołę dla dzieci z okolicznych wiosek.
ZNAKI CZASU: Skąd to zamiłowanie do wyjazdów misyjnych i ciężkiej pracy w bardzo trudnych warunkach?
GRZEGORZ WĄCHOCKI: Ta myśl towarzyszyła mi od jakichś dziesięciu lat, jeszcze nie byłem wtedy adwentystą. Chciałem zostawić po sobie coś trwalszego, zrobić coś więcej, niż tylko doraźnie pomagać.
Półtora roku ...
Więcej
0

CZY KOCHASZ POŻERAJĄCY OGIEŃ?

Bóg Starego Testamentu – kim jest ta przerażająca Istota? Jak pogodzić taką wizję Boga z obrazem Ojca oczekującego z wyciągniętymi ramionami na Jego dzieci powracające do domu?
Była to straszna historia, która wydarzyła się tuż po Nowym Roku 1989 w Detroit w stanie Michigan. Leonard Tyburski był dziekanem w miejscowej szkole średniej i wraz z rodziną mieszkał niedaleko. Pewnego dnia pani Tyburski zniknęła. Policja oczywiście zaczęła od razu podejrzewać Tyburskiego, gdyż był on ostatnią osobą, jaka widziała kobietę przed zniknięciem. Poddano ...
Więcej
0

BEZSENNOŚĆ BOGA

Istnienie ludzkiego cierpienia nieustannie przypomina nam, że ten świat nie jest naszym domem.
Mieszkam w niewielkiej osiedlowej społeczności, w połowie składającej się z mieszkańców związanych jak ja z pobliskim uniwersytetem. Kiedy słyszę z daleka sygnał karetki pogotowia, zastanawiam się, czy ratują kogoś, kogo znam.
Pewnego ranka wiozłem dzieci do szkoły, kiedy w pewnej odległości ujrzałem migające światła — czerwone, niebieskie. Domyśliłem się, że zdarzył się wypadek drogowy. Okazało się, że samochód dostawczy uderzył w samochód osobowy, którym kierowała kobieta. Podbiegłem do ...
Więcej
0