KONGRES ASI POLSKA I ASI EUROPA 2022 – OKÓLNIK
08-07-2022Aktualności

Kongres ASI Polska i ASI Europa 2022 „Nie bój się”

Drogie siostry i bracia w Chrystusie!

Mam przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, łączonym kongresie ASI Polska, ASI Europa i Diecezji Południowej. Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw (ASI) jest organizacją wspierającą Adwentystów w rozwijaniu i dofinasowaniu projektów misyjnych od kilkunastu lat. Ludzie niezatrudnieni w Kościele mają możliwość realizacji projektów misyjnych zleconych im przez Boga dzięki wsparciu finansowemu braci i sióstr. Przyświeca nam zawsze ten sam cel – głoszenie ewangelii wiecznej zagubionym ludziom.

Wydarzenia na świecie potwierdzają, iż zakończenie wielkiego boju pomiędzy Chrystusem a szatanem jest bliskie. Coraz więcej słyszy się o wojnach, chorobach, kryzysach ekonomicznych, żywieniowych i upadku moralności. Świat coraz bardziej pogrąża się w buncie przeciwko Stwórcy. Pan Jezus przepowiadając ostatnie wydarzenia na świecie powiedział „…baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać…” (Mat. 24,6), „…i będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec…” (Mat. 24,14). Boży lud jest powołany do wielkiego zadania, które może być wykonane tylko wtedy, gdy będziemy poddani Duchowi Świętemu. Tylko z Bogiem możemy odważnie stawić czoło trudnościom, kryzysom i wszystkim lękom. Dlatego tak ważne jest, aby lud Boży jednoczył się w modlitwie, wspólnym studiowaniu Pisma Świętego i głoszeniu trójanielskiego poselstwa.

Odpowiedzią na te potrzeby jest tegoroczny, międzynarodowy kongres ASI zatytułowany „Nie bój się”. Głównym mówcą będzie amerykański pastor Doug Batchelor, znany m.in. z programów telewizyjnych Amazing Facts oraz książki „Najbogatszy jaskiniowiec”. Kongres odbędzie się 25-28.08.2022 r. w Arenie Gliwice. W trakcie kongresu będziemy dzielić się doświadczeniami z różnych projektów misyjnych z całej Europy. Będzie okazja poznać z bliska projekty misyjne, organizacje i firmy adwentystyczne, które będą prezentowane na stoiskach. Osoby prowadzące projekty misyjne lub działalności gospodarcze serdecznie zapraszam do zgłaszania swojego stoiska, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o Waszej działalności. Ponadto będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach tematycznych oraz działaniach misyjnych prowadzonych na terenie Gliwic.

Z uwagi na brak zewnętrznego finansowania ASI jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia opłaty kongresowej, aby móc pokryć koszty wynajmu sali i organizacji kongresu. Zarząd oraz wszystkie osoby zaangażowane w działanie ASI są wolontariuszami, czyli nie otrzymują żadnego wynagrodzenia z tytułu tej działalności. ASI zawsze przekazuje 100% zebranych środków na projekty misyjne. Wierzę, iż zrozumiecie motywy wprowadzenia opłaty kongresowej i chętnie weźmiecie udział w tegorocznym kongresie Adwentystycznego Stowarzyszenia Inicjatyw. Poniżej zamieszczony jest cennik oraz link do rejestracji kongresowej.

Koszt udziału w kongresie (PL):

 • pojedynczy uczestnik – 75 PLN
 • małżeństwo – 100 PLN
 • studenci – 25 PLN
 • młodzież (wiek 13-17) – 20 PLN
 • dzieci (wiek 0-12) – 0 PLN
 • jednodniowa wejściówka w czwartek lub piątek – 25 PLN/dzień Koszt wystawy:
 • Ekonomiczna – 100 PLN
 • Plus – 250 PLN Wyżywienie jest płatne osobno. Można dokonać zamówienia jedzenia przez formularz rejestracyjny lub mieć wyżywienie we własnym zakresie. Polecam zapoznanie się i osobistą rezerwację miejsc noclegowych w hotelach, hostelach lub apartamentach m.in. na stronach www booking.com i airbnb.pl. Rezerwacja zakwaterowania nie jest po stronie organizatorów. Lista potencjalnych hoteli:
 1. Hotel Royal 3*, Matejki 10, 44-100 Gliwice,
 2. Hotel Diament Plaza Gliwice 4*, Zwycięstwa 30, 44-100 Gliwice,
 3. Hotel Diament Economy Gliwice 3*, Zwycięstwa 42, 44-100 Gliwice,
 4. Qubus Hotel Gliwice 3*, Dworcowa 27, 44-100 Gliwice,
 5. Hostel Malinowski City, Narutowicza 23, 44-109 Gliwice,

Polscy uczestnicy kongresu ASI proszeni są o zarejestrowanie się do 14.08.2022 przez poniższy link:

https://registerseat.com/at/asiepl22

Pozdrawiam serdecznie,

Maciej Matter Przewodniczący Zarządu ASI Polska

Media

0