Dlaczego pomagamy? – ADRA Polska
03-12-2021Aktualności

W związku z sytuacją na wschodniej granicy Polski oraz pytaniami o działania pomocowe Kościoła informujemy i przypominamy, że ADRA POLSKA od dłuższego czasu monitoruje sytuacje uchodźców/migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Wychodząc naprzeciw rozwijającej się sytuacji, na stronie ADRA POLSKA uruchomiona została zbiórka pieniędzy na pomoc osobom potrzebującym, dotkniętym kryzysem humanitarnym. Z uwagi jednak na brak bezpośredniego dostępu do uchodźców ADRA POLSKA próbuje nawiązać współpracę z innymi organizacjami.

Jedyną organizacją, która w tej chwili może mieć najbardziej realny dostęp do udzielania pomocy jest Polski Czerwony Krzyż. ADRA POLSKA utrzymuje również kontakt z ADRĄ na Białorusi, która również na dzień dzisiejszy nie ma dostępu do uchodźców/migrantów.

Sytuacja jest dynamiczna i wszystko wskazuje na to, że największe potrzeby są dopiero przed nami. Zarząd Kościoła wspólnie z ADRą przygotowuje bardziej szczegółowe informacje, które niebawem otrzymacie wraz z propozycją przeznaczenia specjalnej kolekty na pomoc humanitarną.

Osoby, które już teraz pragną wesprzeć działania ADRy POLSKA mogą dokonać wpłaty w dowolnym momencie za pośrednictwem strony: https://www.adra.pl/uchodzcy/

0